Windows Vista - příliš brzký konec?

Microsoft zaměstnává kopu právníků, se kterými svůj nápad na nové jméno pro Windows jistě konzultoval. Přesto je ale možné, že se neubrání žalobám.

Jedním z dotčených je John Wall, majitel softwarové firmy Vista, shodou okolností ze stejného města, kde sídlí i Microsoft - amerického Redmondu.

Wall, který svoji firmu založil před šesti lety, se již vyjádřil, že nastalá situace se mu vůbec nelíbí a hodlá ji s Microsoftem řešit. Pokud by jednání s firmou nevedla k dohodě, chce celou věc řešit soudní cestou.

Střízlivé reakce na nové jméno

Když opadly první emoce, především ze strany odpůrců Windows technologií, objevily se i první střízlivé komentáře hodnotící volbu nového názvu. Podle názoru jedné skupiny se jedná o vcelku chytrý krok, který je lepším řešením než dosavadní způsob pojmenování čísly (3.1), rokem vydání (98) nebo nic neříkající zkratkou (XP). Na druhé straně oponenti říkají, že pro neznalého uživatele bude těžké rozlišit, zda jsou Windows Vista novější verzí než Windows XP. I to je pravda.

Ať tak či onak, když už Microsoft nové jméno oznámil, nelze předpokládat, že by byl ochotný svůj názor měnit. I kdyby firmu Johna Walla měl odškodnit nějakým tím milionem dolarů.

Leave a Comment

TOPlist