Archive for Zbyteček

Microsoft si nechal patentovat smajlíky

Patent, který si podala společnost Microsoft, a který byl publikován americkým patentovým úřadem tento čtvrtek, vzbuzuje podle prvních komentářů hrůzu až nenávist, ale při podrobnějším pohledu není vše tak hrozné, jak by se na první pohled mohlo zdát. O co konkrétně jde. Nový patent Microsoftu (originální znění je zde) popisuje automatický převod smajlíků z textové do grafické podoby a obráceně a jejich přenos.

V komentářích, které se objevily k této zprávě, se ale mnozí čtenáři Microsoftu celkem logicky zastávají: ve světě, kde jsou softwarové patenty možné, si podobnou věc může nechat patentovat prakticky kdokoliv. Společnost se tak brání situaci, která by mohla nastat v momentě, kdy by si podobný patent nechal zaregistrovat někdo jiný a následně vymáhal po dalších firmách poplatky za používání této technologie.

Toto není první patent podobného druhu, který si Microsoft zaregistroval, ale jak zaznělo v komentářích - zatím snad nenastala situace, kdy by Microsoft využil podobný patent k žalobě na své konkurenty.

Comments

TOPlist